piątek, 10 stycznia 2014

Organizacja

Hej :)
W dzisiejszym poście chciałabym poruszyć temat organizacji.Jest nam ona bardzo potrzebna zarówno w życiu szkolnym jak i prywatnym.Jeśli potrafimy się zorganizować to mamy więcej czasu na przyjemności i zawsze jesteśmy przygotowani.Przykładowo jeśli wiemy że jakiś sprawdzian mamy za tydzień zacznijmy czytać codziennie po jednym temacie a dwa dni przed spr powtórzmy sobie wszystko.W ten sposób możemy zdobyć lepszą ocenę i zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.Często jest tak że robimy coś na ostatnią chwilę i potem w szkole martwimy się że mogliśmy się do tego zabrać wcześniej.Tak więc niech ten rok będzie zorganizowany i zaplanowany.Wiadomo,że planowanie wszystkiego jest bez sensu.Nie da się nawet wszystkiego przewidzieć i ustalić.Jednak tych rzeczy które możemy i powinniśmy zrobić starajmy się nie odkładać.W organizacji może nam pomóc jakiś notatnik,kalendarz czy zwykła kartka.Zapisujmy sobie najważniejsze daty i rzeczy do zrobienia.Nie musimy planować wszystkiego co do minuty ale wieczorem przed pójściem spać powinniśmy mieć mniej więcej obraz jutrzejszego dnia.Ja też często zapominam o wielu sprawach i jestem niezorganizowana ale w tym roku jestem solidniejsza i moje życie jest bardziej uporządkowane.Myślę że każdy powinien przemyśleć bo chciałby zmienić w sposobach nauki , i organizacji i wprowadzić to w życie.
To nie jest trudne wymaga jedynie kilku minut i chwili zastanowienia i już mamy coś dzięki czemu lepiej funkcjonujemy. To może być postanowienie noworoczne albo po prostu wyzwanie które stanie się da nas zwykłą codziennością.:)
Dziękuje za kazdy komentarz i obserwację!To na prawdę dla mnie dużo znaczy i jest mi bardzo miło :*

8 komentarzy:

 1. ja jestem strasznie zdezorganizowana :D
  poklikasz w linki w ost. poście? z góry dzięki, Mała Mi. :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja muszę popracować nad swoją organizacją :)
  co powiesz na wspólną obserwację? ja już obserwuję :)
  zapraszam
  http://photos-life-hobby.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję że mnie zaobserwowałaś i ja się już odwdzięczyłam;]
  doma-aa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze jest trochę łatwiej , jeśli jest się zorganizowanym . ;)
  Co powiesz na wzajemna obserwacje. ?

  http://pilovin.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Eh.. ja wszystko robię na ostatnia chwilę. Zmiana tego to było moje postanowienie noworoczne, ale coś sie do tego nie palę niestety :(
  Śliczne zdjęcie :)

  http://eryka-happinness.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny blog, zaobserwowałam i liczę na to samo : http://www.na-natalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie mogę zaplanować wszystkiego wcześniej;)
  Obserwuje i pozdrawiam
  straaawberry-cake.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja już też obserwuję ;)
  emiuula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń